Discuta cu prietenii tai pe forum click aici
Fiziologie/Anatomie, Antrenamente, Recuperare, Nutritie
Intreaba specialistul
CN de culturism si bikini seniori si senioare 2014

/2014/cn-cult-2014.jpg

Cei mai buni 72 de sportivi din tara au concurat in 28 septembrie, pe scena Casei de Cultura a Studentilor din Cluj-Napoca, in cadrul Campionatelor Nationale pentru seniori si senioare la culturism, bikini fitness si women physique. Competitia a reunit castigatorii celor 4 faze zonale de la nivel national si a fost organizata de Federatia Romana de Culturism si Fitness in parteneriat cu Clubul Sportiv „U Cluj”, Consiliul Local Cluj-Napoca si Consiliul Judetean Cluj. A disparut categoria de culturism feminin, locul ei fiind luat de women phisique. Iata clasamentul:
women phisique 163 cm
1. Beatrice Serban – CS Teleorman Alexandria
2. Judit David – CS Lulu's Gym Galati
3. Alina Aschilean – CS Universitatea Cluj-Napoca
women phisique +163 cm
1. Florina Colceriu – CS Universitatea Cluj-Napoca
2. Florina Rusu – CS CFR Iasi
3. Catalina Ginta – CS Champions Gym B
open women phisique – Florina Colceriu
bikini fitness 160 cm
1. Cristina Marginean – CS Universitatea Cluj-Napoca
2. Valentina Iancu – CS Champions Gym B
3. Andreea Toncean – CS Universitar Tg. Mures
bikini fitness 166 cm
1. Iringo Farkas – CS Olympia Pro Gym Brasov
2. Otilia Dumitrescu – CS Champions Gym B
3. Adriana Flamand – CSM Bistrita
bikini fitness 169 cm
1. Diana Pivniceru – CS Farul C-ta
2. Cristina Contiu – CSM Baia Mare
3. Anca Somcutean – CS Gold Star Baia Mare
bikini fitness 172 cm
1. Szintia Kerestely – ACS Retro Gym Tg. Mures
2. Alexandra Vaidahazan – CS Universitatea Cluj-Napoca
3. Elena Capraru – CS Lulu's Gym Galati
bikini fitness +172 cm
1. Alina Pavel – CS Champions Gym B
2. Ioana Sulea – CS Universitar Tg. Mures
3. Mariana Oancea – CS Lulu's Gym Galati
open bikini fitness – Diana Pivniceru
culturism 65 kg
1. Ciprian Solzaru – CS Fortus Calarasi
2. Bogdan Farcas – CS Gym Ovidiu Baia Mare
3. Petru Moja – CS Gold Star Baia Mare
culturism 70 kg
1. Ovidiu Cozma – CS Gym Ovidiu Baia Mare
2. Emil Giurgiu – CS Gold Star Baia Mare
3. Attila Katona – CS Fredy Club Dej
culturism 75 kg
1. Sebastian Vasut – CS Universitatea Cluj-Napoca
2. Florin Marculescu – CS Power Gym Medias
3. Claudiu Giurgi – CS Gym Ovidiu Baia Mare
culturism 80 kg
1. Cristian Stefan – CS Apollo Sport Sf. G–ghe
2. Alexandru Vasiliu – CS Atlas Braila
3. Gabriel Feher – CS Delta Power Cluj-Napoca
culturism 85 kg
1. Sergiu Giantau – CS CFR Iasi
2. Stefan Dolhescu – CS Steel Man Tg. Neamt
3. Zaven Mandalian – CS Apollo Sport Sf. Gheorghe
culturism 90 kg
1. Daniel Racoveanu – CS Champions Gym B
2. Vasile Morar – Dumifitness Cluj-Napoca
3. Andrei Barbur – CSM Baia Mare
culturism 100 kg
1. Nicolae Grad – CSM Baia Mare
2. Marcel Manea – CS Power Gym Medias
3. Cornel Magearu – CS Yzo Gym Calarasi
culturism +100 kg
1. Olimpiu Fat – CS Gym Ovidiu Baia Mare
2. Aurelian Capusan – CS Universitatea Cluj-Napoca
3. Radu Berteanu – CS Dumi Fitness Cluj-Napoca
open culturism – Nicolae Grad
perechi
1. Florina Rusu + Sergiu Giantau
2. Beatrice Serban + Ovidiu Cozma
3. Iuliana Iancu + Zaven Mandalian