Fiziologie/Anatomie, Antrenamente, Recuperare, Nutritie
Intreaba specialistul
Tiger Classic Weekend 2014

Alexandru Bolborici

Mult asteptatul concurs al toamnei a fost un show deosebit. Mihai Tigora a reusit sa adune la start pe cei mai buni sportivi ai tarii. Spectacolul a fost deplin, publicul rabdator a aplaudat cu fairplay toti participantii si participantele pe intreaga durata, de 8 ore, a concursului.
La juniori, Alexandru Mihaita a castigat clar categoria, el primind la finalul concursului premiul pentru cel mai musculos sportiv.
La bodybuilding classic, Andrei Nilgesz a castigat totul precum si la editiile anterioare ale concursului de la Oradea, Sibiu si Mamaia, programul lui liber electrizand publicul.
La bikini, Diana Pivniceru este campioana absoluta, insa au aparut noi sportive cu prezente incantatoare.
|n lipsa campionilor absoluti ai anilor trecuti, Dragos Popescu, in 2012, si Constantin Lazar, in 2013, anul acesta s-a impus Hunor Nagy la mica diferenta in fata celorlalti campioni. Premiul Viorel Ristea, pentru cel mai bun program liber, i-a revenit lui Marius Dragomir.