Discuta cu prietenii tai pe forum click aici
Fiziologie/Anatomie, Antrenamente, Recuperare, Nutritie
Intreaba specialistul
Campionatul National de juniori 2014, Iasi

Aceasta editie s-a desfasurat la Iasi, in perioada 26-27 aprilie. A fost introdusa o noua categorie la juniori: men phisique.
Vezi poze aici.
Vezi video aici.

Iata clasamentul finalistilor:
fitness fete 8-9 ani
1. Alexia Ghizdan – CSM Baia Mare
2.
Edina Somai – CSM Baia Mare
3. Alexandra Bancila – CSM Baia Mare
fitness fete 10–11 ani
1. Denisa Georgescu – CSM
Iasi
2. Cristina Buruian – CSM Baia Mare
3. Paula Sofran – CSM Baia Mare
4. Henrietta Somai – CSM Baia Mare
fitness fete 14–15 ani
1. Paula Mihis – CSM Baia Mare
2. Beatrice Dobai – CSM Baia Mare
3. Nicoleta Andreca – Luptatorii Verzi Viseu de Sus
culturism juniori mici 60 kg
1.
Marian State – CS Fortus Calarasi
2. Alexandru Vlad – CSS Soimii Sibiu
culturism juniori mici 70 kg
1. Vlad Moja – Gym Ovidiu Baia Mare
2. Alexandru Vålcescu – Steel Man Tg. Neamt
3. Stelian Ivasca – Dumi Fitness Cluj Napoca
4. Horia Schiopu – CS Teleorman
Alexandria
5. Ioan Dragomir – CS Postavarul
Brasov
6. Kristian Szeredai – Alfa Zalau
culturism juniori mici +70 kg
1. Bogdan Duta – CS Fortus Calarasi
2. Alexandru Ciuman – Gym Ovidiu Baia Mare
3. Dan Dumitru – CS Teleorman
Alexandria
4. Sorin Mihai – ACS Retro Gym Tg. Mures
5. Zsombor Csiszer – ACS Retro Gym Tg. Mures
6. Adrian Martac – CS Fortus Cl
open culturism juniori mici
Bogdan Duta – CS Fortus Cl
bodyfitness junioare 163 cm
1. Ramona Arseni – CSS 5 B.
2. Sabina Rotis – CSM Baia Mare
3. Alisa David – Lulu's Gym Gl.
4. Carla Giurea – CSM Baia Mare
bodyfitness junioare +163 cm
1. Maria Stanciu – ACS Retro Gym Tg. Mures
2. Bianca Colta – CSM
Resita
3. Elena Capraru – Lulu's Gym Gl.
4. Olivia Lupu – CS Universitar
Oradea
5. Andrea Godri – CSU Cluj Napoca
open bodyfitness junioare
Ramona Arseni – CSS 5 B.
fitness junioare mari 163 cm
1. Rebeca Git – CSM Baia Mare
2. Roxana Buruian – CSM Baia Mare
3. Maria Muj – Luptatorii Verzi Viseul de Sus
fitness junioare mari +163 cm
1. Ofelia Osan – CSM Baia Mare
2. Alexandra Muresan – ACS Retro Gym Tg. Mures
open fitness junioare mari
Rebeca Git – CSM Baia Mare
fitness juniori mari
1. Georgian Oprescu – CSM Baia Mare
2. Andrei David – CSU Oradea
bikini fitness 163 cm
1. Andreea Toncean – CS Universitar
Oradea
2. Mirela Mihai – Atlas
Braila
3. Bianca Brateanu – Dum Gym
4. Loredana Metehau – Steel Man Tg. Neamt
5. Claudia Gheorghe – CSS 5 B.
bikini fitness +163 cm
1. Simona Balcan – CSM
Iasi
2. Oana Diana Beatrix – CSU Tg. Mures
3. Cristina Contiu – CSM Baia Mare
4. Ioana Sulea – CSU Tg. Mures
5. Anca Cheteles – CSU Tg. Mures
6. Szintia Kerestely – ACS Retro Gym Tg. Neamt
open bikini fitness
Simona Balcan – CSM
Iasi
culturism junioare mari
1. Mihaela Serban – CS Teleorman
Alexandria
2. Ana Maria Miron – CSS 5 B.
men phisique juniori
1. George Ostache – Ulise Focsani
2. Mihai Girtan – CSM
Iasi
3. Szabolcs Dudas – BB Lacta Tg. Mures
4. Nicusor Tatarici– CSS 5 B.
5. Cristian Bucatariu – Champions Gym B.
6. Mihaita Panescu – Dumi Gym Cluj Napoca
bodybuilding classic juniori mari
1. Mihai Girtan – CSM
Iasi
2. George Ostache – Ulise Focsani
3. Andrei Modiga – CSS 5 B.
4. Ionut Capatan –
Culturistul Rm. Vålcea
5. Szabolcs Dudas – BB Lacta Tg. Mures
6. George Micu – ACS Retro Gym Tg. Mures
culturism juniori mari 65 kg
1. Ciprian Pup – Rapid
2. Marius Varzaru – CSS 5 B.
3. Ionut Timis – Luptatorii Verzi Viseul de Sus
4. Marian Rapceanu – CSS 5 B.
5. Louis Anastasescu– CSS 5 B.
6. Laurentiu Grigorici – Steel Man Tg. Neamt
culturism juniori mari 70 kg
1. Paul Rusz – CS Universitatea 
Oradea
2. Mihai Moruz – CSM
Iasi 
3. Radu Habliuc – CSM
Iasi
4. Vladut Cårlan – Steel Man Tg. Neamt
5. Lucian Andrei – Farul C-ta
6. Hunor Salak – CS Mada&Mary Fitness
culturism juniori mari 75 kg
1. Sebastian Moldovan – Dumi Fitness Cluj Napoca
2. Casian Ciuta – CS Fortus Cl.
3. Lucian Borza – CS Sc Power Gym
4. Vivian Toabesi –
Culturistul Rm. Vålcea
5. Alexandru Iuga – Luptatorii Verzi Viseul de Sus
culturism juniori mari 80 kg
1. Dan Aldea – CSS. Soimii Sibiu
2. Stefan Virna – CSM
Iasi
3. Ciprian Puscas – Alfa Zalau
4. Valentin Botis – Luptatorii Verzi Viseul de Sus
culturism juniori mari +80 kg
1. Marius Chera – Power Gym Medias
2. Zsombor Kaszonyi – ACS Retro Gym Tg. Mures
3. Ioan Marinescu – CSM
Iasi
open culturism juniori mari
Marius Chera – Power Gym Medias