Discuta cu prietenii tai pe forum click aici
Fiziologie/Anatomie, Antrenamente, Recuperare, Nutritie
Intreaba specialistul
Campionatul National de seniori 2013

Concursul s-a desfaurat pe 31 august si 1 septembrie 2013, la Bistrita. Organizarea a fost buna, s-au inscris 126 de concurenti. In prima zi s-au desfasurat categoriile de fitness, bodyfitness, bikini si bodybuilding classic.
Vezi poze din prima azi aici.
Vezi video fitness, bodyfitness bikini si bodybuilding classic.
In cea de-a doua zi s-au tinut categoriile de culturism seniori, senioare si perechi.
Vezi poze aici. Vezi video de la culturism.

classic

Fitness 163
1. Nicoleta Nicola - Farul Cta 2
2. Georgiana Padure - CSU Oradea 3
3. Bianca Mazareanu - CSU Oradea 5
4. Iulia Moldovan - CSM Baia Mare 1
5. Oliviana Lefter - CSU Oradea 4
Fitness +163 1. Cristina Mnerie - Gold Star Baia Mare 8
2. Rebeca Git - CSM Baia Mare 7
3. Ofelia Osan - CSM Baia Mare 9
Open fitness – Cristina Mnerie

Fitness Masculin
1. Razvan Sindelaru - Farul Cta 52
2. Ionut Coman - Olympia Pro Gym Brasov 53
3. Adrian Emanuel Moldovan - CSU Cluj Napoca 54
Lucian Popa - CSM Iasi HC
BodyFitness 158

1. Cristina Chirita - Farul Cta 12
2. Ioana Dinescu - Champions Gym Buc 13
3. Alina Mihaela - Duta Gladiator Gym Craiova 11
BodyFitness 163
1. Florina Cernat - Champions Gym Buc 14
2. Marinela Ungureanu - CFR 2002 Iasi 16
BodyFitness 168 1. Alexandra Oiegas - Gold Star Baia Mare 17
2. Lacramioara Florea - Farul Cta 19
3. Bianca Petran - CSM Baia Mare 18
4. Florina Iancu – CSU Cluj Napoca 22
BodyFitness +168

1. Nadina Bot Petrescu - CSU Cluj Napoca 26
2. Gabriela Vladean - Farul Cta 23
3. Beatrice Daniela Despa - Olympia Pro Gym Brasov 25
4. Larisa Pop - CSM Baia Mare 28
5. Mihaela Pasare - Gladiator Gym Craiova 48
Open bodyfitness - Florina Cernat
Bikini 158
1. Anamaria Marginean Cris - CSU Cluj Napoca 31
2. Simina Gherman - Champions Gym Buc 30
3. Monica Berciu - Dumifitness Cluj Napoca 29
Bikini 163
1. Andrea Sandici - Olympia Pro Gym Brasov 32
2. Valentina Iancu - Champions Gym Buc 33
3. Andreea Somesan - Mada&Mary Cluj Napoca 34
Bikini 168
1. Diana Pivniceru - Farul Cta 39
2. Luiza Stratulat - Lulu's Gym Galati 40
3. Iringo Farkas - Olympia Pro Gym Brasov 36
4. Andreea Mihaly - CSM Bistrita 38
5. Bianca Colta - CSM Resita 43
6. Loredana Lucacel - CSM Baia Mare 35
7. Ramona Pamfile - Tsu Shin Gen Brasov 42
Bikini +168
1. Anca Somcutean - Gold Star Baia Mare 45
2. Diana Beatrice Oana - CSU Tg Mures 46
3. Cristina Contiu - CSM Baia Mare 47
4. Antoanela Manac - Farul Cta 44
5. Gratiela Deak - CSU Cluj Napoca 27
Open bikini - Andrea Sandici
BodyBuilding Classic 168
1. Sorin Vilceanu - Avicola Buzau 55
2. Liviu Varga - CSM Bistrita 56
3. Silviu Pop - CSU Cluj Napoca 66
BodyBuilding Classic 171
1. Nicolae Cristea - Metrorex Buc 62
2. Catalin Ioan Pricop - CSM Baia Mare 59
3. Robert Abramov - Champions Gym Buc 67
4. Auras Chirila - Avicola Buzau 61
5. Mircea Ardelean - Dumifitness Cluj Napoca 60
6. Claudiu Chertes - Dumifitness Cluj Napoca 58
7. Mircea Stan - Hakko Ryu Buc 63
BodyBuilding Classic 175
1. Razvan Toma - Champions Gym Buc 73
2. Laurentiu Tataru - Postavarul Brasov 65
3. Mihaita Caldararu - Gladiator Gym Craiova 71
3. Alexandru Radu - Gold Star Baia Mare 69
5. Nicusor Tatarici - CSS 5 Buc 70
6. Tiberiu Horvath - CSU Cluj Napoca 84
7. Costel Cazcovsci - Flex Iasi 64
8. Andrei Vlasie - Farul Constanta 68
BodyBuilding Classic 180
1. Marius Cirlan - CSS 5 Buc 77
2. Alexandru Ceobanu - Champions Gym Buc 75
3. Ionut Novac - Vispo Braila 78
4. Ciprian Farcasi - Dumifitness Cluj Napoca 76
5. Mihai Tigora - Gold Star Baia Mare 79
6. Szabolcs Barabas - CSU Tg Mures 74
7. Andrei Barbur - CSM Baia Mare 82
BodyBuilding Classic +180
1. Ionut Grigoras - CFR 2002 Iasi 89
2. Bogdan Vaipan - Unirea Alba Iulia 86
3. Liviu Mihai Ciocan - Flex Iasi 88
4. Remus Georgian Boroiu - Hard Body Buc 85
5. Vasile Morar - Dumifitness Cluj Napoca 87
6. Sever Iulian Ciuca - CSM Baia Mare 91
7. Alexandru Florut - Titanic Tg. Mures 93
open bb classic - Ionut Grigoras
Senioare

1. Bianca Mic - CSU Cluj 1
2. Beatrice Mihaela Serban - CS Teleorman Alexandria 2
3. Judit David - Lulu's Gym Galati 51
4. Iuliana Giurgiu - Vispo Braila 50
65 Kg
1. Bogdan Ioan Farcas - Gym Ovidiu Baia Mare 4
2. Emil Marius Giurgiu - Vispo Braila 5
3. Petru Moja - Gold Star Baia Mare 7
4. Cristi Becheru - Eleganta Resita 3
5. Daniel Traista - Dumifitness Cluj Napoca 59
70 Kg
1. Ovidiu Cozma - Gym Ovidiu Baia Mare 12
2. Ioan Cojocari-Taut - CSU Cluj Napoca 13
3. Onita Caracuda - Olympia Pro Gym Brasov 8
4. Alexandru Mihai Calin - Gladiator Gym Craiova 11
5. Ferencz Tokoly - Gold Gym Simleu Silvaniei 9
75 Kg
1. Vlad Pihureac - Dumifitness Cluj Napoca 16
2. Sebastian Vasut - CSU Cluj Napoca 22
3. Andrei Alexandrescu - Gladiator Gym Craiova 14
4. Iulian Ciupitu - Atlas Braila 17
5. Florin Toncean Culturism Tineretul Tg. Mures 18
6. Mihai Lazar - Steel Man Tg. Neamt 19
80 Kg

1. Cristian Berciu - CSU Cluj Napoca 23
2. Vladimir Tatu - Champions Gym Buc 26
3. Josef Gabor - Apollo Sport Sf Gheorghe 25
4 . Ioan Laslo - CS Gold Gym Simleu Silvaniei 61
85 Kg

1. Nicolae Grad - CSM Baia Mare 27
2. Cristian Stefan - Apollo Sport Sf Gheorghe 28
3. Zaven Mandalian - Apollo Sport Sf Gheorghe 29
4. Razvan Polcovnicu - CSM Iasi 30
5. Ilarion Mihailiuc - Olympia Pro Gym Brasov 31
6. Florin Cotarlan - CSU Tg. Mures 38
90 Kg

1. Marcel Manea - Power Gym Medias 34
2. Valentin Magurean - Gold Star Baia Mare 32
3. Razvan Olariu - CSM Iasi 39
4. Silviu Ioan Sand - Culturism Tineretul Tg. Mures 36
5. Petrea Lacatusu - Power Gym V. Dornei 35
100 kg
1. Horatiu Forgaci - Sebastiano Reghin 43
2. Ion Marin - Gym Mar Strong Oradea 44
3. Andrei Lungu - CSU Cluj Napoca 40
4. Paul Ratea - CSU Tg. Mures 56
5. Marius Mirel Ilies - Gold Gym Simleu Silv. 42
6. Adrian Pipas - Dumifitness Cluj Napoca 46
7. Claudiu Szasz - Dumifitness Cluj Napoca 58
8. George Preda - Hard Body Buc 47
9. Marin Muresan - Mada & Mary Cluj Napoca 45
+100 Kg

1. Florin Berbecar - CSU Cluj Napoca 54
2. Aurilian Capusan - CSU Cluj Napoca 48
3. Olimpiu Fat - Gym Ovidiu Baia Mare 52
4. Radu Paul Berteanu - Dumifitness Cluj Napoca 55
5. Liviu Ungurusan - Alfa Zalau 53
Perechi
1. Cristian Berciu + Bianca Mic
2. Ovidiu Cozma + Beatrice Mihaela Serban
3. Andrei Alexandrescu + David Judit
Culturism OPEN - Vlad Pihureac